Dlaczego lepiej kupić komputer stacjonarny zamiast laptopa

Dlaczego użytkownicy komputerów nadal wybierają komputery stacjonarne zamiast laptopów?

Komputery stacjonarne mogą być tańsze

W laptopach płacisz za wyświetlacz, gładzik, baterię i kamerę internetową, co oznacza, że ​​możesz przeznaczyć te „oszczędności” na lepsze akcesoria do komputerów stacjonarnych lub wykorzystać to, co już masz. Można znaleźć przyzwoite komputery stacjonarne w przedziale od 1500 złotych do 2500 złotych, podczas gdy jakość laptopów w tym przedziale cenowym może być niepewna pod względem jakości wykonania.

Komputery stacjonarne są lepsze w niektórych zastosowaniach

Na komputerze stacjonarnym możesz korzystać z rzeczy, które nie są praktyczne w przypadku laptopa. Jeśli chcesz używać rejestratora Plex lub Channels do nagrywania telewizji naziemnej lub strumieniowania osobistej kolekcji multimediów, potrzebujesz komputera podłączonego do zasilania i działającego przez całą dobę. To jeden przykład z wielu. Warto też wspomnieć, że komputer stacjonarny jest po prostu lepszy jeśli chodzi o gry – portal o grach od czasu do czasu poleci ci świetne gamingowe laptopy – ja nie, ponieważ laptop będzie nas ograniczał pod względem specyfikacji.

Komputery stacjonarne mają o wiele więcej „mocy” niż laptopy

Intel i AMD posiadają różne zestawy procesorów do laptopów i komputerów stacjonarnych, ale te dla komputerów stacjonarnych są bardziej wydajne. Czemu tak jest? Używając laptopa nie potrzebujesz super chłodzenia bo… zmarzną ci kolana lub się poparzysz od zbyt długiej pracy laptopa na baterii, ponieważ laptop używałby wtedy o wiele większych wentylatorów do rozpraszania ciepła. Na przykład, Apple, który jest bardziej znany z świetnych telefonów i laptopów idzie w stronę robienia lepszych komputerów stacjonarnych, co zresztą możemy zobaczyć dzięki Mac Studio, którego procesor M1 Ultra przewyższa wszelkie MacBooki.

Oczywiście komputery stacjonarne pozostawiają również miejsce na większe, mocniejsze karty graficzne do gier na PC.