Co kupić? Komputer stacjonarny czy laptop? – Część 2

Dlaczego użytkownicy komputerów nadal wybierają komputery stacjonarne zamiast laptopów? Zapraszam na część drugą, w której przekonam cię, że komputer stacjonarny to lepszy wybór.

Komputery stacjonarne są łatwiejsze w rozbudowie

Aby dodać więcej pamięci do komputera stacjonarnego, wystarczy włożyć dodatkowy wewnętrzny dysk twardy lub podłączyć zewnętrzny. Oznacza to, że możesz obniżyć koszty początkowego zakupu i rozwijać go w przyszłości.

Dodanie większej ilości dysków do laptopa to same komplikacje. Tylko niektóre laptopy z systemem Windows pozwalają na dodanie większej ilości dysków/pamięci. MacBooki od firmy Apple w ogóle na to nie pozwalają. Chociaż zawsze możesz podłączyć dysk zewnętrzny do laptopa, ale zawsze musisz zwalać uwagę żeby nie załadować go zbyt dużą ilością plików, żeby nie uszkodzić go fizycznie podczas przemieszczania się z nim itd.

Komputery stacjonarne są mniej poręczne, prawda? Tak, ale… dołożenie dysków i zwiększenie pamięci w przypadku komputera stacjonarnego jest MOŻLIWA. Dlatego zastanów się jakie są Twoje priorytety – dużo pamięci, lepsza specyfikacja czy możliwość przemieszczania się ze swoim sprzętem? Zanim pomyślisz o wygodzie posiadania przenośnego komputera – pamiętaj, że w dzisiejszych laptopach za każdym razem czeka cię podłączanie wielu przewodów, kabli, a czasami dysków i ewentualnie dodatkowego monitora. Ja miałem taki problem w przypadku MacBooka, wtedy wszystko musiało się zmieścić na przejściówce… może za dużo od niego wymagałem. Jak już mowa o produktach Apple – niedługo pojawi się poradnik iPhone. Spokojnie, to na prawdę będzie poradnik, a nie przekonywanie cię do iOSa, jak w przypadku tego wpisu 🙂

Mogę brzmieć trochę głupio — w końcu podłączenie kilku kabli nie jest trudne? Cóż, nawet super stacja dokująca to nie to samo, co możliwość natychmiastowego rozpoczęcia pracy.

To chyba tyle z moich wypocin, warto o nich pamiętać następnym razem, gdy będziesz szukał nowego komputera 🙂