Oznaki toksycznego małżeństwa

Ślub to jedna z największych decyzji w twoim życiu, prawda? Twój styl życia bardzo się zmienia, gdy zaczynasz żyć z inną osobą. Są chwile, kiedy musisz dokonać zmian i wypełnić swoje obowiązki wobec partnera.

Są też spory. Ale musisz zwrócić uwagę na cienką granicę między walką ze swoim partnerem a życiem w toksycznym związku.

# 1 Nie jesteś zadowolony ze związku

Kiedy siedzisz samotnie i myślisz o swoim małżeństwie, coś jest nie tak w związku. Nie jesteś w pełni zadowolony z życia, które obecnie prowadzisz. Ograniczasz się do dzielenia się emocjami ze swoim partnerem. Między wami jest pewien niepokój i nie ma sposobu, aby go zakończyć. Bycie nieszczęśliwym może być pierwszą oznaką toksycznego małżeństwa.

# 2 Ciągle czujesz się źle z samym sobą

Jeśli tracisz pewność siebie, a twój partner sprawia, że ​​myślisz, że nie jesteś wystarczająco dobry, nie tylko dla niego, ale do czegokolwiek w życiu, może to być kolejna oznaka toksycznego małżeństwa. Trzeba zrozumieć, że bycie w zdrowym związku oznacza akceptowanie się nawzajem takimi, jakimi są. Powinniście stale zachęcać i wspierać się nawzajem w osiąganiu swoich celów, zamiast próbować się nawzajem poniżać.

# 3 Nie ma wolności

Czy często czujesz się kontrolowany przez swojego partnera? Cóż, jeśli jesteś w zdrowym związku, możesz podzielić się tym, jak się czujesz ze swoim partnerem i na odwrót. Ale jednocześnie oboje nadal będziecie mieć swobodę robienia tego, co chcecie robić.

Odwrotnym scenariuszem do tego byłoby, gdy twój partner nie szanuje twoich granic. Musisz podać wyjaśnienia dotyczące swoich wydatków lub mogą sprawdzać Twój telefon, aby zobaczyć, z kim rozmawiasz, dokąd idziesz, i tak dalej.

# 4 Obwiniacie się nawzajem za wszystko

Jeśli ty i twój partner jesteście zajęci grą w obwinianie, może to być oznaką toksycznego małżeństwa. Na przykład możesz zapomnieć o zapłaceniu rachunku karty kredytowej, a wtedy twój partner robi z tego duży problem. Następnie zaczynasz obwiniać ich za swój błąd. Jeśli napotkasz podobne sytuacje, nadszedł czas, by to zmienić, ponieważ może to wpłynąć na twoje małżeństwo. Oboje musicie zacząć brać odpowiedzialność za swoje działania.

# 5 Brak szacunku

Jaka jest pierwsza rzecz, którą zauważasz w uroczej parze? Nie chodzi o to, czy dobrze razem wyglądają, ale o to, jak się traktują. Nagle zaczynamy podziwiać parę, gdy oboje szanują się nawzajem, niezależnie od tego, czy szanują się nawzajem swoje emocje, czy osobiste granice.

Jeśli ty i twój partner zapomnieliście, jak traktować się nawzajem z szacunkiem, jest to wyraźny znak toksycznego związku. Musimy zrozumieć, że każdy ma wady i słabości, ale to nie daje nam prawa do lekceważenia naszych współmałżonków.

#6 Istnieją tajemnice

Jesteś w toksycznym małżeństwie, jeśli ty lub twój partner macie przed sobą tajemnice. To wyraźnie mówi, że nie ufacie sobie nawzajem i nie chcecie dzielić z nim swojego życia. Chociaż dobrze jest trzymać się swoich granic, staje się to zupełnie inna historia, gdy w grę wchodzi brak zaufania.

jeśli widzisz kogoś za plecami swojego partnera lub robisz pewne rzeczy, z którymi Twój partner się nie zgadza lub odwrotnie, staje się to niedopuszczalne. W zdrowym małżeństwie nie powinno być żadnych tajemnic, a ukrywanie czegoś przed partnerem lub odwrotnie może prowadzić do poważnych problemów z zaufaniem. Chodzi o te sytuacje, kiedy wiesz, że w historii przeglądarki partnera było coś więcej niż odzież robocza.

# 7 Już się nie kłócisz

Dla wielu osób zbyt wiele kłótni jest oznaką toksycznego małżeństwa. Jednak brak kłótni może również oznaczać to samo. Być może nie rozmawiasz o problemie ze swoim partnerem, ponieważ wiesz, że nie poradzi sobie z tym dobrze, lub uważasz, że po prostu nie opłaca się dyskutować o czymś ze współmałżonkiem.

Bez względu na powód, nie odczuwanie potrzeby omawiania spraw z drugą połówką nie jest dobrym znakiem. Zdrowy związek oznacza konieczność rozmawiania o problemach, pracy nad różnicami i wspólnego ich rozwiązywania.