Jak ułatwić sobie pracę w domu?

Praca w domu może być irytującym i stresującym doświadczeniem dla tych z nas, którzy się tego nie spodziewali lub dla tych, którzy nie są odpowiednio skonfigurowani do obsługi aspektów technicznych związanych z brakiem dedykowanego biura domowego. Możesz stracić produktywność. Może się okazać, że nie możesz dołączyć do spotkań online lub połączyć się z firmową siecią VPN. Skorzystaj z tych wskazówek, aby szybko przeprowadzić konfigurację w dowolnym miejscu w domu.

Wskazówki dotyczące pracy w domu przez dłuższy czas

Jeśli podejrzewasz, że przez jakiś czas będziesz pracować zdalnie, najlepiej ustawić domowe miejsce do pracy na dłuższą metę. Oczywiście możesz pracować na laptopie przez Wi-Fi, ale nie będzie to odpowiednie przez wiele tygodni. Poniżej znajduje się lista elementów, które należy wziąć pod uwagę podczas konfigurowania biura domowego do pracy zdalnej.

  • Uniwersalna stacja dokująca
  • Zewnętrzny monitor, którego można używać oprócz monitora laptopa.
  • Kabel Ethernet do podłączenia do routera.
  • Zewnętrzna mysz i klawiatura (bezprzewodowa, jeśli to możliwe).
  • Którą uniwersalną stację dokującą kupić

Jeśli masz czas w przerwie od pracy – zrób to i wpadnij na bloga o autach, znajdziesz tam przede wszystkim nowe wiadomości ze świata motoryzacji, a zaraz po tym przydatne poradniki.

Stacja dokująca to urządzenie, do którego podłączasz laptopa, które umożliwia podłączenie zewnętrznego monitora, klawiatury, myszy i innych komponentów zewnętrznych w celu rozszerzenia jego funkcjonalności.

Na rynku jest wiele marek uniwersalnych stacji dokujących. Jedyną prawdziwą różnicą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest rodzaj złącza, które ma twój laptop. Jeśli masz nowszy komputer, Twój laptop może mieć złącze USB C, które obsługuje zarówno ładowanie laptopa, jak i połączenie ze stacją dokującą. Ale jeśli Twój komputer ma kilka lat, może być konieczne zakupienie stacji dokującej ze standardowym złączem USB 3. Inną rzeczą do rozważenia jest to, czy będziesz udostępniać stację dokującą innym osobom. Upewnij się, że kupujesz stację dokującą, która obsługuje wszystkie modele w Twoim domu.