Sposoby aranżacji domowego biura w celu maksymalizacji produktywności

Pomysł pracy w domu to wciąż poważna kwestia w powietrzu, gdy chodzi o to, czy lepiej jest pracować w biurze, czy w biurze. Chociaż jest to coś, co się powtarza, Harvard Business Review wyjaśnił, dlaczego praca w domu przyniosła dobre wyniki.

Chociaż może się to powtarzać, jeśli praca w domu jest lepsza, ważne jest, aby zrozumieć kilka wspaniałych sposobów na zwiększenie produktywności, jeśli już pracujesz w domu. Oto pięć sposobów na zorganizowanie domowego biura, aby zmaksymalizować produktywność.

  1. Ustaw swoje domowe biuro z dala od rozpraszających elementów

Jeśli jesteś w stanie znaleźć dodatkowy pokój w swoim domu, tak ważne jest, aby wykorzystać go na biuro, zamiast umieszczać go we wspólnym pomieszczeniu. Usunięcie się z rozpraszania się w oddzielnym obszarze ma kluczowe znaczenie dla Twojej produktywności.

W większości przypadków, jeśli pracujesz w pobliżu miejsca, które przyciąga dużo osób, będziesz znacznie bardziej rozproszony. Korzystanie z dodatkowego wyposażenia w domu do pracy daje możliwość oddzielenia miejsca pracy od obszaru wspólnego.

Czy mieszkasz sam?

Mieszkanie w domu samemu może dać ci mniej rozpraszaczy niż osoba mieszkająca w domu z czwórką dzieci. Chociaż to prawda, nadal istnieją rzeczy, które mogą rozpraszać uwagę w domu. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać takie miejsce w domu, które jest z dala od wszelkich zakłóceń.

  1. Uzyskaj niezbędne materiały eksploatacyjne, aby zmaksymalizować produktywność

Możesz znajdować się w najcichszym miejscu w domu, z dala od wszystkiego, ale jeśli masz mały monitor ze skrzypiącym krzesłem i myszą, która nie pasuje do dłoni, nigdy nie wykonasz pracy. ja

Bardzo trudno jest być najbardziej produktywnym sobą w biurze, które nie daje możliwości maksymalizacji produktywności.

  1. Ile jesteś skłonny zainwestować w swoją powierzchnię biurową?

Jeśli brakuje Ci środków, aby zainwestować w bardziej zaawansowane biuro, nie ma problemu. Jest takie powiedzenie, pracuj mądrzej, a nie ciężej. To nie może być bardziej prawdziwe w znalezieniu idealnej konfiguracji przy ograniczonym budżecie. Chcesz znaleźć kilka rzeczy, które zwiększą produktywność Twojej pracy, oto lista pozycji, które powinieneś znaleźć dla siebie:

Ergonomiczna mysz i klawiatura mogą powodować mniejsze obciążenie pleców i szyi.
Monitor znajduje się w dużej odległości od Ciebie.
Krzesło zapewniające odpowiednią odległość od podłoża i świetne podparcie pleców.
Biurko, które dobrze pasuje do Twoich przedmiotów i nie pozostawia zagraconego miejsca pracy.
Chociaż może się wydawać, że znalezienie „idealnej” myszy może być czasochłonne, przekonasz się, że jesteś w stanie zaoszczędzić tak dużo czasu, pracując z najbardziej wydajną i produktywną konfiguracją biura.

  1. Bądź celowy podczas konfiguracji

Teraz, gdy znalazłeś idealne materiały do ​​stworzenia doskonałej konfiguracji do pracy, musisz teraz dowiedzieć się, jak sprawić, by konfiguracja była celowa. Oznacza to, że gdyby ktoś zapytał Cię, dlaczego ustawiasz zegar po swojej prawej stronie, byłbyś w stanie wyjaśnić mu odpowiedź. Chociaż może to spaść z góry, bardzo ważne jest, aby stworzyć najbardziej produktywne ustawienie za pomocą materiałów eksploatacyjnych.

Może to oznaczać wiele różnych rzeczy, ale weźmy na przykład lokalizację biurka. Jeśli patrzysz na pokój z oknem, które świeci bezpośrednio na jedną ścianę. Nie będziesz chciał stać pod ścianą, w której świeci światło, ponieważ zauważysz, że możesz mieć problemy z widzeniem monitora. Jednym z przykładów miejsca, które ma przeznaczenie, jest miejsce pod oknem, gdzie monitor będzie skierowany tyłem do okna, aby nie było odblasków. Poza tym będziesz otrzymywał trochę światła słonecznego, które przenosi się do następnego punktu.

Zapraszamy do sprawdzenia bloga o samochodach – prawdziwy raj dla miłośników motoryzacji!

  1. Spróbuj uzyskać światło słoneczne

Jeśli chodzi o pracę w biurze, uzyskanie ilości światła słonecznego osoby pracującej na zewnątrz może być bardzo trudne. Ponieważ zostało udowodnione, że światło słoneczne jest korzystne dla naszego zdrowia, ważne jest, abyśmy pracowali w miejscu, w którym możemy je otrzymać.

Czasami praca nad tym samym przez cały dzień może być stresująca, więc robienie wszystkiego, co możliwe, jest korzystne dla twojego dnia pracy.