Ustal czego oczekujesz od swojego tabletu – ważne rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę.

Jeśli planowałeś zakup przeróżnego sprzętu elektronicznego, już wiesz, że niemal każdy model różni się od innego wieloma parametrami. To właśnie specyfikacja wpływa na Twój wybór. Po pierwsze – wielkość wyświetlacza. Trzeba też pomyśleć o procesorze, mocy pamięci systemowej i tej wbudowanej. Sam system też jest ważny. Na tą chwilę wymieniamy trzy główne systemy – Android, iOS oraz Windows. Wybór systemu wiąże się z ceną, za którą kupisz tablet. Najdroższe tablety, mogą kosztować nawet parę tysięcy złotych. Dlatego tak ważny jest dobór sprzętu do naszych wymagań, można być zadowolonym z tabletu i dodatkowo zaoszczędzić.

Tak jak w przypadku laptopów (i naszego poprzedniego wpisu), przekątna ekranu oznacza wielkość całego urządzenia. W sklepach znajdziecie małe modele, które mają przekątną 5 cali, jak i te większe, które mogą posiadać ponad 10 cali. Jednak najwięcej jest tych o przekątnej 7 i 10cali. A jak już przy ekranie jesteśmy, w przypadku zbicia digitizera lub LCD, nie musisz wymieniać tabletu na nowy, pozostaje nam jeszcze naprawa tabletów – bez nerwów. Sam wybór między mniejszym, a większym zależy od Ciebie. Jakość wyświetlanych zdjęć, stron internetowych i gier, zależy od rozdzielczości. Aktualnie najlepszym wyświetlaczem jest ten z rozdzielczością FHD (Full HD). Jeśli celujesz w tablety z ekranem mniejszym niż 10cali to idealna rozdzielczość dla Twojego tabletu to 1024 x 600 pikseli. W przypadku większych ekranów, idealna rozdzielczość będzie miała 1920 x 1200 w FHD.

Przyjęło się, że najlepiej wybrać tablet z procesorem 4-rdzeniowym, ponieważ zapewnia on skuteczną prace urządzenia. Jedziesz wtedy posiadać świetny tablet, którego bez problemu wykorzystasz do wielu czynności. A żeby nie obawiać się o problemy związane z pracą aplikacji i samego urządzenia, proponujemy 4 GB pamięci RAM. Proponujemy też zwrócić uwagę na długość pracy baterii. Tutaj, dokładnie tak samo jak z procesorem, wybór należy do Ciebie.

Przede wszystkim pamiętaj o swoich wymaganiach i preferencjach. Ustal także maksymalny budżet. To na dzisiaj wszystko, życzymy miłych zakupów 🙂