Procesor i RAM – Jak wybrać najlepszego laptopa?

Na rynku dostępne jest sporo notebooków, w przeróżnych cenach. Na co trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu laptopa i jaki wybrać, żeby spełnił nasze wymagania? Spróbujemy dziś na te pytania odpowiedzieć. W sklepach, możemy znaleźć na prawdę przeróżne laptopy, nie różnią się one tylko i wyłącznie wielkością ekranu i wyglądem. Trzeba dobrać notebooka pod nasze wymagania.

No dobrze, ale w takim razie skąd będziemy wiedzieć czego tak na prawdę szukać? Tak jak w przypadku komputera stacjonarnego – zacznij od procesora. Jest to podstawowy element laptopa, to on najbardziej wpływa na jego wydajność, może od niego zależeć sprawność naszego sprzętu, ponieważ procesor jest zaangażowany w niemal wszystkie operacje i programy. Oczywiście, jeśli Twój komputer przenośny przestaje działać, nie zawiódł procesor, tylko czeka cię naprawa laptopów.

Jeśli kiedyś się zastanawiałeś, co w naszych komputerach wykonuje wszystkie operacje, to mowa właśnie o procesorze. O jego wydajności, decyduje liczba rdzeni, wielkość pamięci podręcznej oraz częstotliwość taktowania. Następnym, niezwykle ważnym elementem naszego laptopa jest pamięć. Pamięć RAM decyduje ona o szybkości oraz wydajności naszego notebooka, możesz bez problemu modyfikować parametry, poprzez wymianę RAMu na lepszy. Podstawowe laptopy, powinny posiadać 4GB pamięci RAM, a jeśli przewidujesz większe obciążenie laptopa przez programy obliczeniowe lub pracę na paru aplikacjach w tym samym czasie to będzie potrzebne 8GB.

W następnych wpisach, postaramy się omówić wielkość ekranu oraz rozdzielczość.