Wszystko co musisz wiedzieć o ładowarce indukcyjnej.

Chyba każdy z nas uważa, że zbyt dużo kabli do urządzeń to dosyć spory i uciążliwy problem. Ale na szczęście, teraz mamy możliwość wymiany ładowarki. A konkretna ładowarka rozwiąże nasz problem z kablami – mowa tutaj o ładowarce indukcyjnej. Coraz częściej widzimy je u znajomych, czy nawet w pracy na biurkach. Dzisiaj omówimy rzeczy, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru ładowarki.

Ładowanie bezprzewodowe, dla niedoświadczonego oka – wygląda jak czary. Tutaj was zaskoczymy, ponieważ to nie jest nowoczesna technologia. W dodatku, nie jest też ona taka wielce bezprzewodowa bo ładowarkę indukcyjną trzeba w końcu podłączyć do prądu i na tak podłączoną płytkę kładziemy nasz telefon. Nasza ładowarka indukcyjna korzysta ze standardu Qi, którzy wspierany jest przez większość dzisiejszych telefonów. Do tego dochodzi standard PMA, który wykorzystywany jest między innymi przez Samsunga. Oczywiście, ich smartfony obsługują też standard Qi. Więc jeśli zdecydujesz się na ładowarkę indukcyjną, to najlepiej wykorzysta ona ten pierwszy standard.

Co do kwestii samego wyboru ładowarki, polecamy sprawdzić najpierw te najpopularniejsze, ile kosztują itd. Ważne jest też, sprawdzenie czy nasz telefon obsługuje taką ładowarkę. Można to sprawdzić na stronie producenta. Wydawałoby się, że wszystkie dzisiejsze smartfony będą je obsługiwać, ale nie zawsze tak jest. Zawsze warto się upewnić.

Mamy nadzieję, że nasz mały poradnik pomoże komuś w zakupie dobrej ładowarki indukcyjnej. A dziś nie pozostaje nam nic innego niż życzyć wam pięknej środy (trzeba przyznać, że już jest piękna, wszędzie słonecznie), a my na dzisiaj mamy inny temat – naprawa pomp wtryskowych.