Sposoby na zrobienie kopii zapasowej naszych plików.

Każdy z nas wie, że najlepiej pamiętać o kopii naszych plików, niestety tego nie robimy (do póki nie przytrafi nam się żadna przykra sytuacja). Dlatego dzisiaj omówimy sposoby robienia kopii bezpieczeństwa, a wy wybierzecie te, które najbardziej będą wam odpowiadać.

Backup, czyli nasza kopia zapasowa zajmuje się całymi dyskami oraz folderami, może też objąć pojedyncze pliki, dowolnego typu. Wasza ulubiona muzyka, filmy, zdjęcia i najważniejsze dokumenty. Pamiętanie o kopii zapasowej zabezpieczy nas przed ryzykiem bezpowrotnej utraty dokumentów, która może nastąpić podczas awarii sprzętu, przez złośliwego wirusa oraz przypadkowe skasowanie plików. Jeśli chcecie jeszcze bardziej zwiększyć ochronę to proponujemy, żeby zrobić backup na osobnym dysku. Mamy na myśli zewnętrzny nośnik podłączony przez USB lub drugi dysk twardy w naszym komputerze. W przypadku, kiedy posiadacie na prawdę dużą liczbę danych – trzeba będzie użyć dysku sieciowego do wykonania kopii plików.

Pierwszym ze sposobów jest systemowy zapis danych. Jeśli chcesz wykonać taki backup, możesz wykorzystać do tego narzędzia systemowe albo posłużyć się programami zewnętrznymi. Kolejnym sposobem jest ratunkowy obraz systemu. Nasz system pozwala nam na wykonanie obrazu systemu, który będzie dla nas pomocą, kiedy Windows odmówi nam posłuszeństwa i nie będziemy mogli go ponownie uruchomić. Możliwe, że nasz komputer nie będzie mieć napędu optycznego, wtedy możecie zapisać kopię plików na pendrivie. Do tego potrzebujemy minimum 8 GB wolnego miejsca i program Media Creation Tool. Tutaj ostrzegamy, że przed utworzeniem nośnika tego programu, będzie miało miejsce wymuszenie aktualizacji systemu.

To na tyle na dziś ze sposobów na kopie danych. My się dziś douczamy na tematy nam nie znane, między innymi regeneracja pomp jednostkowych, a wam życzymy miłego popołudnia.